ABD, İNGİLTERE VE AVUSTRALYA YENİ BİR GÜVENLİK İŞ BİRLİĞİ KURDU

ABD, İngiltere ve Avustralya liderleri, AUKUS adı altında yeni bir güvenlik iş birliği kurulduğunu duyurdu. ABD Başkanı Joe Biden, iş birliği kapsamında ABD ve İngiltere'nin Avustralya ile nükleer enerjili denizaltı teknolojisini paylaşacağını kaydetti ABD, İngiltere ve Avustral

ABD, İNGİLTERE VE AVUSTRALYA YENİ BİR GÜVENLİK İŞ BİRLİĞİ KURDU

ABD, İngiltere ve Avustralya liderleri, AUKUS adı altında yeni bir güvenlik iş birliği kurulduğunu ve bu kapsamda ABD ile İngiltere'nin Avustralya ile nükleer enerjili denizaltı teknolojisini paylaşacağını duyurdu.

ABD Başkanı Joe Biden'ın Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısına İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Avustralya Başbakanı Scott Morrison da sanal olarak katıldı.

Söz konusu ülke liderleri, ABD, İngiltere ve Avustralya arasında AUKUS adı altında yeni bir güvenlik iş birliği kurulduğunu duyurdu.

Biden, basın toplantısında yaptığı konuşmada, Avustralya ve İngiltere ile ortaklıklarının uzun yıllara dayandığının altını çizerek 21. yüzyılda karşılaşılan zorluklarla da birlikte mücadele edeceklerini belirtti.

"ŞU ANDA BÖLÜNMEMİZ YA DA BİRBİRİMİZDEN AYRIŞMAMIZ İÇİN MANTIKLI BİR NEDEN YOK"

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 01:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1