ABD'Lİ İLAÇ FİRMASINA 'ACİL KULLANIM' YETKİSİ VERİLDİ

Sağlık teknolojileri firması Abbott'a ABD'den izin çıktı. Firma, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) antikor testi için ABD'de 'acil kullanım' yetkisi aldığını açıkladı. Dünyayı etkisi altına alan korona virüs için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda yapılan

ABD'Lİ İLAÇ FİRMASINA 'ACİL KULLANIM' YETKİSİ VERİLDİ

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda yapılan aşı ve kit çalışmalarında ise son aşamaya gelindiği açıklandı.

FİRMAYA 'ACİL KULLANIM ONAYI' GELDİ

İlaç ve tıbbi alet üreticisi firma, resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda, ABD Gıda ve İlaç İdaresinin (FDA) Abbott laboratuvarlarında üretilen Kovid-19 antikor kan testinin acil kullanımına onay verdiğini belirtti.

ANTİKOR TÜRÜNÜ TANIMLAMAK İÇİN KULLANILIYOR

Amerikan firması, ''AdviseDX'' testinin bir kişinin daha önce Kovid-19'a maruz kalıp kalmadığını tespit etmek için kanda ''Immunoglobulin M'' adı verilen bir antikor türünü tanımlamak için kullanıldığını ifade etti.

"ACİL KULLANIM" YETKİSİ

Dünyanın 160 ülkesinde faaliyet gösteren ilaç firması, önceden de ''IgG" olarak adlandırılan bir başka antikor türünü tespit edebilen test dahil, 7 test için acil kullanım için yetkisi almıştı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul