ABD’Lİ ÜNLÜ YATIRIMCI SHELDON ADELSON HAYATINI KAYBETTİ

ABD'de otel ve kumarhaneler zincirleri Amerikalı yatırımcı Sheldon Adelson, (87) Malibu Kaliforniya'daki evinde hayatını kaybetti.

ABD’Lİ ÜNLÜ YATIRIMCI SHELDON ADELSON HAYATINI KAYBETTİ

The Venetian ve The Palazzo üzere otellerin sahibi bulunan Las Vegas Sands'in Başkanı ve CEO'su ABD'li yatırımcı Sheldon Adelson, lenfoma ile mücadelesini kaybetti ve benzeri ölüm ettiğini duyurdu. Adelson’ın müşterek süredir çağ kanseriyle savaşım etmiş olduğu bilgisi paylaşıldı.


PANDEMİ SÜRECİNDE ADI SIKÇA ANILDI


Koronavirüs salgını ortaya çıkarken Adelson, Nevada ve New York'ta afiyet hizmeti sağlayıcıları ve önce dahil ekipleri düşüncesince 2 milyon cerrahi peçe tedbir etti. Kişisel Boeing 747'sini Çin'in Guangzhou kentindeki maskeleri alıp doğrudan dağıtma düşüncesince değme dü eyalete konfirmasyon etmesi düşüncesince gönderdi. Şirket, Nevada'ya ehemmiyetli oranda kayıt ve su tedarikine ek kendisine beniz binlerce zatî esirgeyici giysi, takım ve tahminî 2 bin koronavirüs sınav kiti bağışlamasıyla gündeme gelmişti.


TRUMP’A EN BÜYÜK BAĞIŞI YAPAN KİŞİYDİ


Adelson ve benzeri Miriam’ın ABD Başkanı Donald Trump’a intihap kampanyasında en iri mal bağışı işleyen şahıslar ortada arazi almıştı. Adelson’ın, 2015 yılından beri Cumhuriyetçi adaylara 250 milyon dolardan aşkın bağışta bulunmasıyla gündeme gelmişti.


Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul