ABD POLİSİNDEN ÖLDÜRDÜKLERİ MÜSLÜMAN GENCE SKANDAL SÖZLER

Phoneix kentinde, gözaltına alınması esnasında hayatını kaybeden Muhammed Muhaymin'e, polisin 'Allah şu anda sana yardım etmeyecek.' dediği görüntüler ortaya çıktı. Görüntüleri internet sitesinde yayınlayan Muslim Advocates, Muhaymin'in dini inancı ile alay eden ve ölümün

ABD POLİSİNDEN ÖLDÜRDÜKLERİ MÜSLÜMAN GENCE SKANDAL SÖZLER

ABD'de, gözaltına alınması esnasında hayatını kaybeden siyahi Müslüman Muhammed Muhaymin'e, polisin, ''Allah şu anda sana yardım etmeyecek.'' dediği görüntüler ortaya çıktı.

Muslim Advocates (Müslüman Avukatlar) isimli sivil toplum örgütünün internet sitesinde yayınlanan görüntülerde, Arizona'nın Phoenix kentinde yaşanan tutuklama hadisesinde, Muhaymin'in ''Allahım yardım et.'' sözlerine karşın bir polisin, ''Allah mı? Allah şu anda sana yardım etmeyecek.'' cevabını verdiği tespit edildi.

Müslüman Avukatlar örgütü, polisin vücut kamerasına yansıyan görüntülerle ilgili, ''Phoenix polisinin, Muhammed Muhaymin'i Müslüman inancı ile alay ederek öldürmesi.'' ifadesini kullandı.

KÖPEĞİ İLE TUVALETE GİRMEK İSTEDİĞİ İÇİN GÖZALTINA ALINMAK İSTENMİŞTİ

Maricopa ilçesindeki bir sosyal hizmet binasının tuvaletine kendine yardımcı olan hizmet köpeği ile girmek isteyen Muhammed Muhaymin, kurum görevlisi ile tartışma yaşamıştı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul