ABD TAHLİYE SÖZÜ VERMİŞTİ... AFGANİSTAN'DA BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Afganistan'ın ABD ve NATO güçleri tarafından işgali boyunca yabancı güçler için çalışan Afganların, Batı ülkelerine göç etme arzusu devam ediyor. Afganistan'ın ABD ve NATO güçleri tarafından işgali boyunca yabancı güçler için çalışan Afganların, Batı ülkelerine gö

ABD TAHLİYE SÖZÜ VERMİŞTİ... AFGANİSTAN'DA BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Afganistan'ın ABD ve NATO güçleri tarafından işgali boyunca yabancı güçler için çalışan Afganların, Batı ülkelerine göç etme arzusu devam ediyor.

Son 20 yılda yabancı güçler için çeşitli kademelerde çalışan Afganlar, AA muhabirinin sorularını yanıtladı. Ülkedeki askeri varlığı 31 Ağustos'ta tamamen sona eren yabancı güçler Afganistan'dan ayrılırken kendileri için çalışan binlerce Afgan'ı ülkelerine götürse de geride kalan binlerce kişi hala tahliye umudu taşıyor.

ABD güçleri için çalışan Mescidi Behrami, kardeşi Şehabettin Behrami, Aziz Emiri ve Muhammed Fehim Biradergül, yaklaşık 5 bin kişinin kendileriyle aynı kaderi paylaştığını belirterek Afganistan'dan çıkmak istediklerini söyledi.

Çalıştıkları dönemde iyi maaş aldıklarını, bu sayede evlenip hayat kurduklarını ancak şu an geçim sıkıntısı yaşadıklarını ifade eden Behrami kardeşler ve Biradergül, Taliban'ın yabancı güçler için çalışanları hedef aldığı yönündeki iddialar nedeniyle "olabildiğince" gizlenerek yaşadıklarını kaydetti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1