ABD'Yİ KARIŞTIRACAK ÖLÜM

ABD'nin Washington eyaletinde dün akşam saatlerinde 18 yaşındaki siyahi Deon Kay, polise silah doğrulttu. Polisin tüm uyarılarına rağmen silahını indirmeyen Kay, daha sonra polislerden kaçmaya başladı. Kaçtığı sırada ise polislere ateş etti ve polisler tarafından vurularak öld

ABD'Yİ KARIŞTIRACAK ÖLÜM

ABD'yi karıştıracak ölüm haberi dün geldi... ABD'nin başkenti Washington DC'de dün akşam saatlerinde 18 yaşındaki siyahi Deon Kay, polise silah doğrultunca vurularak etkisiz hale getirildi.

POLİSE SİLAH DOĞRULTTU

Washington DC Polis Departmanı tarafından yapılan açıklamada, Kay'ın polis tarafından vurulmadan önce memurlara silah doğrulttuğu aktarıldı. Departman, olaya ilişkin polise ait vücut kamerası görüntülerini yayınlandı.

KAÇARKEN MEMURLARA ATEŞ ETTİ

Polis Departmanı, dün öğleden sonra polis memurlarının bölgede silahlı bir şahsı araştırdığı sırada Kay'in polisin yanına gelmesi üzerine kaçmaya başladığını belirtirken, şüphelilerden birinin kaçtığı sırada memurlara ateş ettiğini aktardı.

PROTESTO EDİLDİ

Departman, açılan ateşe karşılık verildiğini ve şüphelilerden birinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Kay'in polis tarafından vurularak öldürülmesinin ardından birçok bölgede halk sokaklara inerek olayı protesto etti. Polis, protestoların başlamasının ardından birçok noktada cadde ve sokakları kapatarak, sıkı güvenlik önlemleri aldı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul