ALMAN SANAYİCİLER, ÜLKEDE BÜYÜMENİN 2021'DE YÜZDELİK 3,5 OLMASINI BEKLİYOR

Alman Sanayi Federasyonu (BDI) Başkanı Siegfried Russwurm, acemi kimse koronavirüs (Kovid-19) salgını dair şişman birlikte kapalılık bulunduğunu belirterek, GSYH'de bu sene düşüncesince tahminî yüzdelik 3,5 artma beklediklerini bildirdi.

ALMAN SANAYİCİLER, ÜLKEDE BÜYÜMENİN 2021'DE YÜZDELİK 3,5 OLMASINI BEKLİYOR
Berlin

Russwurm, Alman ekonomisi ve sanayisinin 2021'deki özelliğine bağlı planlı görüşmede icra ettiği konuşmada, Kovid-19 sonrası hesaplı toparlanmanın zılgıt altında bulunduğunu söyledi.

Russwurm, "Koronavirüs salgınının şimdi da genişlemesi mevzusundaki ipham büyük, hesaplı gestalt hala zor." dedi.

Belirsizliğin faziletkâr olmasından çevre Alman ekonomisinde akse evveliyat seviyeye dönüşün bu sene olamayacağını tamlayan Russwurm, "Ancak 2022'nin evvel yarısında akse evveliyat seviyeye kan dolaşımı ihtimali yüksek." ifadesini kullandı.

Sanayinin Alman ekonomisi düşüncesince önemine dikkati çekici Russwurm, 2021'de de Alman sanayisinin ülkenin ekonomisine ve refahına taraf vererek lokomatif olacağını vurguladı.

Alman federal hükümetine ve eyalet hükümetlerine Kovid-19 salgını politikasında "daha aşkın öngörülebilirlik" ve "daha güvenli birlikte planlama" çağrısı işleyen Russwurm, "Umuda ilgili simgesel siyaset değil, tez ilkesine ilgili itidalli vadeli birlikte strateji..." ifadesini kullandı.

Siyasilerden enli engellemeler hesabına farklılaştırılmış ve şimdi inovatif analizör beklendiğini aktaran Russwurm, "Mümkün bulunan gelişigüzel yerde kısıtlamaların hafifletmesi düşüncesince bariz tavsiyeler önemli. Daha az bürokrasi, şimdi dobra altyapı, inovasyon ve envestisman düşüncesince şimdi aşkın teşvik..." biçiminde konuştu.

Russwurm, GSYH'de bu sene düşüncesince kısaca yüzdelik 3,5 artma beklediklerini de bildirdi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1