ALMANYA'DAN KISITLAMA KARARI! İNTERNET PLATFORMLARI İÇİN YENİ DÜZENLEME

Almanya'dan internet platformları için bir kısıtlama geliyor. Alman Adalet Bakanı Christine Lambrecht, ABD’de Kongreye düzenlenen baskının ardından, demokrasiyi korumak amacıyla internet platformlarına daha fazla yükümlülük getirileceğini söyledi. Lambrecht, Handelsblatt gaze

ALMANYA'DAN KISITLAMA KARARI! İNTERNET PLATFORMLARI İÇİN YENİ DÜZENLEME

Lambrecht, Handelsblatt gazetesine yaptığı açıklamada, "Biz Avrupa'da seçimleri korumak, kışkırtıcı içeriklerin silinmesini sağlamak, yalan ve komplo teorisyenlerine karşı mücadelede sonuç alabilmek için internet platformlarına daha fazla yükümlülükler getireceğiz. Bu konu her şeyden daha acil." ifadelerini kullandı.

ABD Kongre binasına yapılan baskının görüntülerinin bir uyarı sinyali olduğunu belirten Lambrecht, amaçlarının demokrasileri, online platformlar üzerinden nefret ve şiddet kışkırtıcılığı yapan kişilerden korumak olduğunu vurguladı.

ALMANYA'DA DÜZENLEME TÜRKİYE'DE KISITLAMA!

Kimi basın ve yayın organlarının ise Türkiye'de gerçekleşen internet düzenlemesine 'kısıtlama' ve 'özgürlüğe saldırı' şeklinde yansıtırken Almanya'daki düzenlemeye ikiyüzlü yaklaşması dikkat çekti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1