ALMANYA'DA GÜNCE KOVİD-19 FENOMEN VE GEBERİK RAKAMLARI 'YÜKSEK' ÖLÇÜDE SEYRETMEYE BİTMEME ED

Almanya’da toy sima koronavirüs (Kovid-19) günce hikâye ve ölmüş rakamları yukarı ölçüde seyretmeye bitmeme ediyor.

ALMANYA'DA GÜNCE KOVİD-19 FENOMEN VE GEBERİK RAKAMLARI 'YÜKSEK' ÖLÇÜDE SEYRETMEYE BİTMEME ED
Berlin


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ait aradığınız topu topu cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini artı ortamlarRAKAMLARLA: Ülke dünya koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

Almanya’da, bulaşan emraz dalında icraat örümcek Robert Koch Enstitüsünden meydana getirilen açıklamaya göre, akıbet 24 saatte 24 bin 694 insana hâlâ Kovid-19 teşhisi konuldu ve toplanmış hadise sayısı 1 milyon 891 bin 581’e yükseldi.

Hayatını kaybedenlerin sayısı akıbet 24 saatte 1083 artarak 39 bin 878'e, bugüne denli iyileşen hastalanmış sayısı da 1 milyon 551 bin 800'e çıktı.

Son devirde acemi hadise sayılarının 20 binin, ölmüş sayılarının da 1000'in dibine düşmediği Almanya’da, Kovid-19 hadise ve ölmüş rakamları "yüksek" ölçüde seyretmeye bitmeme ediyor.

6 Ocak Çarşamba 21 bin 237, 7 Ocak Perşembe 26 bin 391 ve 8 Ocak Cuma da 31 bin 849 acemi hadise belirleme edilmişti.

Dün, "1188 ile salgının kökeninden beri günce en erdemli dirilik kaybı sayısı" kayıtlara geçerken, bu sayı, 6 Ocak’ta 1019, 7 Ocak’ta da 1070 namına belirlenmişti.

Merkel: "Virüsün mutasyonlara uğradığına bağlı kulağımıza gelenler endişeleri azaltmıyor"

Almanya Başbakanı Angela Merkel, piyasaya sürülen haftalık videoda, bu müstevli çağında doğacak haftaların güç geçeceğini belirterek, RKI’nın herhangi beraberinde gündüz yüzlerce bireyin yaşamını kaybettiğini ve on binlerce acemi hadise sayılarını ifade ettiğini söyledi.

Binlerce bireyin ise dip bakımda hayat savaşı verdiğine ayraç fail Merkel, aşırı sayıda hastanede doktorların ve hemşirelerin de dayanabileceklerinin sınırında çalıştıklarının altını çizdi.

Şansölye Merkel, "Virüsün mutasyonlara uğradığına bağlı kulağımıza gelenler da endişeleri azaltmıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Gelecek devirde kullanmakta olanları dölleme hızının artacağına ayraç fail Merkel, "Almanya’da hacısı hocası düşüncesince ehliyetli aşıya ehil olacağız." dedi.

Merkel, Avrupa Birliği (AB) ülkeleriyle beraberce aşının hazırlık edilmesini de vurgulayarak, "Hepimizi etkileyen bu virüs, beraberinde tane başına beraberinde dünya çeşidinden yenik edilmez." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul