ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI'NDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI: GÖRÜŞMELER BUGÜN BAŞLAYACAK!

Rus muhalif Navalnıy'nin zehirlenmesine karşı yaptırımların yeniden gündeme gelmesiyle birlikte son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Alman Dışişleri Bakanı Maas, Navalny'ın zehirlenmesi ile ilgili olarak, bugün yaptırımlarla ilgili görüşmelere başlanacağını açıkladı. Rusya

ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI'NDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI: GÖRÜŞMELER BUGÜN BAŞLAYACAK!

Rus muhalif Navalny'nin zehirlenmesi ile ilgili son dakika haberleri geliyor. ülkeleri tarafından peş peşe yapılan açıklamalarda, 'nın bu zehirlenme olayının hesabını vermesi gerektiğinin altı çiziliyor. Son olarak Maas, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, yaptırımlar için bugün görüşmelerin başlayacağını belirti.

AB'DEN ORTAK TEPKİ: BUGÜN BİR ARAYA GELECEKLER

Fransa ve Almanya'nın başını çektiği bazı AB ülkeleri, 'ın Rusya'da Novichok grubu askeri bir kimyasal maddeyle zehirlendiği gerekçesiyle bu ülkeye yaptırım uygulanmasını istiyor. Yaptırım konusu, AB ülkeleri dışişleri bakanlarını pazartesi günü Lüksemburg'da bir araya getirecek AB Dış İlişkiler Konseyi Toplantısında gündeme gelecek. Ancak üst düzey AB yetkilileri, toplantıya kadar teknik çalışmaların tamamlanamayacağı ve bu yönde bir karar alınması için yeterli zaman bulunmadığını belirtiyor.

Buna rağmen seyahat yasağı ve varlıkların dondurulmasını içeren yaptırımların uygulanması için AB içinde prensipte siyasi uzlaşı bulunduğu belirtiliyor. Üst düzey bir AB yetkilisi, "Bazı kişiler ve belki bazı kuruluşlar Navalnıy olayı nedeniyle yaptırım listesine alınabilir. Henüz kesin bir liste bulunmuyor ama pazartesi günü siyasi bir anlaşmaya varılabilir." dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul