ALMANYA SAĞLIK BAKANI SPAHN: AŞILAMA KAMPANYASINA EKLENMEK SOSYAL Bİ GÖREVDİR

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, "Tarihimizdeki bu en iri döllenme kampanyasına eklenmek içtimai birlikte görevdir." dedi.

ALMANYA SAĞLIK BAKANI SPAHN: AŞILAMA KAMPANYASINA EKLENMEK SOSYAL Bİ GÖREVDİR
Berlin

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Federal Meclis'te meydana getirdiği konuşmada, "Tarihimizdeki bu en şişman ilkah kampanyasına eklenmek sosyal birlikte görevdir." dedi.


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ait aradığınız tamamı cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini çoğaltan ortamlarRAKAMLARLA: Ülke diyar koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

Hükümete "yeterince aşı siparişi vermediği" dair yöneltilen eleştirileri hatırlatan ve Avrupa Birliği ile bu arada akım edilmesinin akıllıca tabir fail Spahn, "Alman ekonomisinin belirgin iç sınırlara ve malların başıboş dolaşımına gereksinimi var. Tek yegâne ulusların değil, tamamı Avrupa'nın bu arada aşılanması ayrımsız vakitte hesaplı birlikte nedendir. Hiçbir ülke, göz boncuğu parti, göz boncuğu hükümet bu virüsü yenemez. Sadece bu arada bunun üstesinden gelinebilir." sanarak konuştu.

Spahn, Kovid-19 aşısının tünelin sonundaki ışığın görülmesine asistan bulunduğunu dile getirerek, "Aşının bu derece çelimsiz müddette bulunması birlikte başarıdır. Hem de Almanya'nın birlikte başarısıdır. Uğur Şahin ve kadrosu dünyaya rüya oldular. Bundan çevre gururluyuz. Ancak aşı olunursa bu virüsü yenebiliriz." ifadelerini kullandı.

Herkes düşüncesince yeteri kadar aşı hazırlık edileceğini vurgulayan Spahn, ülkedeki her insana yaz aylarına derece aşı olma olanağı sunacaklarını kaydetti.

Spahn, aşının mecburi olamayacağını yineleyerek, hükümet adına aşı iktisap etmek istemeyenleri kandırma etmeyi amaçladıklarını laflarına ekledi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1