AMERİKA'DAN SON DAKİKA HABERİ! BİDEN TRUMP'I GERİDE BIRAKTI

Amerika Birleşik Devletleri'nde kritik Başkanlık seçimlerine sayılı günler kaldı. Haliyle ülkede tansiyon da giderek artmaya başladı. Demokrat aday Joe Biden, seçim kampanyası kapsamında topladığı bağışlarla Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'ı geride bıraktı. Öte yandan son

AMERİKA'DAN SON DAKİKA HABERİ! BİDEN TRUMP'I GERİDE BIRAKTI

Ülkede 3 Kasım'da yapılacak 59. Başkanlık Seçimleri'ne kısa zaman kalmasıyla artan heyecan, adayların seçim kampanyalarına yapılan bağışlara da yansıdı.

Söz konusu bağışlar adayların seçim kampanyalarının finansmanında önemli rol oynarken, seçim anketlerinde önde görünen Demokrat Parti adayı, eski Başkan Yardımcısı Biden, topladığı bağışlarla Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Trump'ın önüne geçti.

BİDEN İÇİN 708 MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ!

Demokrat Parti'nin adayı Biden'ın seçim kampanyası için bu zamana kadar 708,5 milyon dolarlık bağış yapılırken, Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Trump için yapılan bağışlar 595 milyon dolar seviyesinde kaldı.

Biden'ın kampanyasına en büyük mali destek siyasi gruplardan geldi. Demokrat ve liberal gruplar Biden'a toplamda 81,1 milyon dolar bağışta bulundu. Emekliler ise 53,9 milyon dolarlık bağışla Biden'a en çok mali desteği veren ikinci grup oldu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul