AVUSTRALYA'DA KARANTİNA KARŞITI GÖSTERİLERDE YAŞANAN GERİLİM ARBEDEYE DÖNÜŞTÜ: 267 GÖZALTI

Avustralya'da Covid-19 yasaklarına karşı düzenlenen gösterilerde polis ile protestocular arasında gerilim yaşandı. Savaş alanına dönen çok sayıda polis yaralanırken, Melbourne'de 235, Sidney'de 32 kişi gözaltına alındı.

AVUSTRALYA'DA KARANTİNA KARŞITI GÖSTERİLERDE YAŞANAN GERİLİM ARBEDEYE DÖNÜŞTÜ: 267 GÖZALTI

Avustralya'da koronavirüsle mücadele kapsamında getirilen sokağa çıkma yasağı, halkı bir kez daha sokağa döktü. Başta Melbourne olmak üzere Sidney, Brisbane ve Perth kentinde düzenlenen gösterilerde karantina önlemleri protesto edildi.

BİBER GAZLI MÜDAHALE

Victoria eyaletine bağlı Melbourne'de şehir merkezinin farklı noktalarına kontrol noktaları ve barikatlar kurulurken, toplu taşıma askıya alındı. Ancak yüzlerce protestocu, ara sokaklarda toplanarak yürüyüşe geçti. Kalabalık grubu engellemek isteyen polis, biber gazıyla müdahalede bulundu. Geri çekilmeyen protestocuların polis barikatını aştığı anlar kameralara yansırken, bazı polislerin yere düştüğü görüldü.

Avustralya'da karantina karşıtı gösterilerde arbede: 267 gözaltı

267 KİŞİ GÖZALTINDA

Çıkan arbedede çok sayıda polis yaralandığını açıklayan Victoria polisi, 6'sının hastaneye kaldırılması gerektiğini, 235 kişinin de gözaltına alındığını aktardı. Polis, gözaltına alınanlardan 193'ünün Covid-19 kısıtlamalarını ihlalden, diğerlerinin ise polise saldırı, uyuşturucu ve silah suçları da dahil olmak üzere diğer gerekçelerle gözaltına alındığını belirtti.

Melbourne'deki karantina karşıtı gösterilerle eş zamanlı olarak Sidney, Brisbane ve Perth gibi büyük şehirlerde de küçük çaplı protestolar gerçekleştirildi. Sidney'deki gösterilerde 20 kişi gözaltına alınırken, Brisbane ve Perth'teki gösteriler olaysız sona erdi.

Avustralya'da karantina karşıtı gösterilerde yaşanan gerilim arbedeye dönüştü: 267 gözaltı

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1