AZERBAYCAN ORDUSU KARŞISINDA HEZİMETE UĞRAYAN ERMENİSTAN'IN KİRLİ PLANI!

Ermenistan yenilgiye uğradıkça kirli yollara başvurmaktan çekinmiyor. Son gelen bilgilere göre Azerbaycan ordusu tarafından hezimete uğrayan ve işgal altındaki Dağlık Karabağ’da savaşacak asker bulamayan Ermenistan’ın çareyi, ülkedeki 35 bin Yezidi Kürtlerini cephede ön safl

AZERBAYCAN ORDUSU KARŞISINDA HEZİMETE UĞRAYAN ERMENİSTAN'IN KİRLİ PLANI!

Azerbaycan toprakları olan Dağlık Karabağ'ı işgal eden Ermenistan, sahada büyük kayıplar verdiği Azerbaycan'ı kirli planlarla alt etmeye çalışıyor. Ermenistan, Azerbaycan'a karşı safında savaştıracak asker bulamayınca farklı yollara başvurmayı sürdürüyor. Azerbaycan ordusunun Ermenistan işgalindeki Dağlık Karabağ'da ilerleyişine engel olamayan Erivan yönetimi, bu kez de Yezidileri cepheye sürdüğü iddia edildi. Ermenistan'ın bu yaklaşımla 35 bin nüfusa sahip Yezidileri cephede telef ederek etnik temizlik yapmayı planladığı tahmin ediliyor.

BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ VE EMEKLİLERDEN ORDU KURDU

Ermenistan, Azerbaycan'ın Eylül ayından bu yana Karabağ'daki ilerleyişine karşı verdiği kayıplar karşısında çareyi PKK/YPG'li teröristler başta olmak üzere emekli ya da profesyonel olmayan şahısları silah altına almakta bulmuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1