BAE LÜBNAN VATANDAŞLARINI SERBEST BIRAKMA KARARI ALDI

Birleşik Arap Emirlikleri, Hizbullah üyesi oldukları iddiasıyla tutukladığı 2 Lübnan vatandaşının serbest bırakıldığını açıkladı. Lübnan Hizbullahı ile bağlantıları olduğu iddiasıyla 2 yıldır Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE), tutuklu bulunan 2 Lübnan vatandaşını

BAE LÜBNAN VATANDAŞLARINI SERBEST BIRAKMA KARARI ALDI

Lübnan Hizbullahı ile bağlantıları olduğu iddiasıyla 2 yıldır Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE), tutuklu bulunan 2 Lübnan vatandaşının serbest bırakıldığı belirtildi. Lübnan medyasındaki haberlere göre, BAE'ye 2019'da gittikten sonra saldırı planı suçlamasıyla tutuklanan Ahmed Subıh ve Hüseyin Barada, serbest bırakılmalarının ardından Beyrut'a döndü.

Haberde, Beyrut'taki Refik Hariri Uluslararası Havalimanında ailelerince karşılanan Subih ve Barada'nın, özgür kalmaları için Abu Dabi yetkilileriyle uzun müddet görüşmeler yapan Lübnan Ulusal Güvenlik Direktörü Abbas İbrahim'e teşekkür ettiklerine yer verildi.

BAE, terör örgütü olarak kabul ettiği Lübnan Hizbullahı'nın üyesi oldukları gerekçesiyle 9 Lübnanlıyı daha tutuklamış, bu kişiler 8 aylık tutuklamanın ardından bu yılın sonunda serbest bırakılmıştı.

Abu Dabi yönetimi, aynı gerekçeyle Subih ve Barada dahil toplam 11 kişiyi tutuklamıştı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1