BAĞDAT ULUSLARARASI HAVALİMANI YAKINLARINDA ROKETLİ SALDIRI

Irak'ın başkenti Bağdat'ta ABD askerlerinin bulunduğu Bağdat Uluslararası Havalimanı yakınlarına bir roket düştüğü bildirildi.

BAĞDAT ULUSLARARASI HAVALİMANI YAKINLARINDA ROKETLİ SALDIRI
Irak'ta son dönemde artan ve ABD misyonları ile DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerini hedef alan roketli saldırlar devam ediyor. ABD askerlerinin bulunduğu başkent Bağdat'taki Bağdat Uluslararası Havalimanı yakınlarına bir roket düştüğü bildirildi. Irak Başbakanlığına bağlı Medya Güvenlik Ağı tarafından yapılan açıklamada, Bağdat Uluslararası Havalimanı yakınlarına bir adet katyuşa roketinin düştüğü belirtilerek roketin havalimanının güneydoğusundaki el-Feyyaz köyünden fırlatıldığı aktarıldı. Bağdat Uluslararası Havalimanı'nda ABD askerleri ve diplomatları bulunuyor.

Irak'ta son aylarda korunaklı Yeşil Bölge'de yer alan ABD Bağdat Büyükelçiliği binası ve ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri askerlerinin bulunduğu askeri üsler roketli saldırılara maruz kalıyor. Saldırıların herhangi bir taraf üstlenmezken, ABD saldırıların arkasında Iraklı Hizbullah Tugayları'nın yanı sıra İran'a yakınlığıyla bilinen grupların durduğunu iddia ediyor.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 22:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul