BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NDAN NEW YORK'TA DİPLOMASİ TRAFİĞİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere, Slovakya, Moldova ve Çekyalı mevkidaşlarıyla ayrı ayrı görüştü Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurul Görüşmeleri için New York'ta bulunan Çavuşoğlu'nun diplomasi trafiği devam ediyor. Çavuşoğlu, İngiltere Dışişler

BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NDAN NEW YORK'TA DİPLOMASİ TRAFİĞİ

Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurul Görüşmeleri için New York'ta bulunan Çavuşoğlu'nun diplomasi trafiği devam ediyor.

Çavuşoğlu, İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss ile görüşmesinin ardından Twitter'dan, ''Başta Afganistan olmak üzere bölgesel konuları ele aldık. Aşı sertifikalarının karşılıklı tanınması konusunda birlikte çalışacağız.'' açıklamasında bulundu.

Slovakyalı mevkidaşı Ivan Korcok ile görüşmesine ilişkin ise Çavuşoğlu, ''Savunma sanayi başta olmak üzere işbirliğimizi geliştiriyoruz. Mevkidaşım Korčok'la Afganistan'daki durumu da ele aldık.'' değerlendirmesinde bulundu.

Çavuşoğlu, Moldova Dışişleri Bakanı Nicu Popescu ile bir araya geldikten sonra ise ''İş birliğimizi daha da yoğunlaştıracağız. Gagauz soydaşlarımız ilişkilerimize değer katıyor.'' açıklaması yaptı.

Çekyalı mevkidaşı Jakub Kulhanek ile görüşmesine ilişkin de Çavuşoğlu, "Kulhanek'le ticaret ve karşılıklı yatırımları artırma irademizi vurguladık, Afganistan'daki insani durumu görüştük.'' ifadesini kullandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 04:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1