BBC'NİN EN ETKİLİ 100 KADINI AÇIKLANDI! ARALARINDA SEVDA ALTUNOLUK VE ELİF ŞAFAK'TA VAR

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda altın madalya kazanan milli sporcu Sevda Altınoluk ve yazar Elif Şafak, BBC'nin 2021 yılındaki en etkili 100 kadını seçtiği listede yer aldı.

BBC'NİN EN ETKİLİ 100 KADINI AÇIKLANDI! ARALARINDA SEVDA ALTUNOLUK VE ELİF ŞAFAK'TA VAR

BBC'nin 2021 yılındaki en etkili 100 kadını seçtiği listede 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda altın madalya kazanan Türkiye Golbol Milli Takımı'nın en skorer ismi Sevda Altınoluk ve yazar Elif Şafak da yer aldı.

DÜNYANIN EN İYİ GOLBOL OYUNCUSU

Görme engelli milli sporcunun Tokyo'da en skorer oyuncu olduğuna vurgu yapılan yazıda ayrıca dünyanın en iyi golbol oyuncusu olduğuna dikkat çekildi. Türkiye Golbol Milli Takımı, daha önce 2016 Rio Paralimpik Oyunlarında da altın madalya kazanmıştı.

Altunoluk'un, "Engellilik bir engel olarak değil, kendini ifade etmek için bir fırsat olarak görülmeli" sözlerine de yer verildi.

BBC'nin en etkili 100 kadın listesinde Sevda Altunoluk ve Elif Şafak yer aldıSevda AltınolukBBC'nin en etkili 100 kadın listesinde Sevda Altunoluk ve Elif Şafak yer aldıBBC'nin en etkili 100 kadın listesinde Sevda Altunoluk ve Elif Şafak yer aldıElif Şafak BBC'nin en etkili 100 kadını açıklandı! Aralarında Sevda Altunoluk ve Elif Şafak'ta var

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2021, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1