BELÇİKA'DA COVİD-19 TEDBİRLERİ SIKILAŞTIRILDI, TÜM MAĞAZALAR KAPATILIYOR

Belçika'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgına karşı alınan tedbirler yeniden sıkılaştırıldı. Zaruri ihtiyaç ürünlerin bulunduğu mağazalar dışında tüm mağazaların en az 1 ay süreyle kapatılmasına karar verildi. Getirilen yeni tedbirler, 1 Kasım'ı 2 Kasım'a bağla

BELÇİKA'DA COVİD-19 TEDBİRLERİ SIKILAŞTIRILDI, TÜM MAĞAZALAR KAPATILIYOR

Avrupa ülkeleri yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında artan vakalar ile mücadele ediyor. Avrupa'da salgından en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan Belçika'da Covid-19'a yönelik alınan tedbirler yeniden sıkılaştırıldı. Buna göre zaruri ihtiyaç ürünlerin bulunduğu mağazalar dışında tüm mağazaların en az 1 ay süreyle kapatılmasına karar verildi. Yeni tedbirler, 1 Kasım'ı 2 Kasım'a bağlayan gece yürürlüğe girecek ve 1.5 ay süreyle geçerli olacak.

Yeni alınan kararlarla birlikte kapalı durumda olan kafe ve restoranların ardından kuaför salonları gibi tüm iş yerlerinin kapatılmasına karar verildi. Okulların ise 15 Kasım'a kadar kapalı kalacağı, yüksek öğrenimin tamamen uzaktan eğitimle yürütüleceği belirtildi. Cenazelere katılım 15 kişiye düşürülürken, nikahlar da sadece evlenen çift, iki şahit ve evlendirme memuru ile sınırlandırıldı. Yeni kararlarla ülkenin sınırları kapatılmamakla birlikte yurt dışı seyahatlerinin yapılmamasının ısrarla tavsiye edildiği bildirildi. Ülkede daha önce alınan saat 22.00'den sabah 06.00'ya kadar genel sokağa çıkma yasağı kuralı ise değiştirilmedi. Evde çalışma imkanı olan iş yerleri için evden çalışma zorunlu hale getirildi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul