BELÇİKA’DA YENİ BAŞBAKAN DE CROO YEMİN ETTİ

Belçika'da 493 günün ardından kurulan Vivaldi Koalisyonu, Başbakan Alexandre De Croo'nun yemin etmesiyle göreve başladı. Belçika Kralı Phillipe'in huzurunda yemin eden Başbakan De Croo, daha sonra federal milletvekillerine hitap etti.

BELÇİKA’DA YENİ BAŞBAKAN DE CROO YEMİN ETTİ
Belçika'da 493 günün ardından kurulan Vivaldi Koalisyonu, Başbakan Alexandre De Croo'nun yemin töreninin ardından göreve başladı. 150 federal milletvekilinin tamamının oturuma katılabilmesi için tarihte ilk kez federal hükümet yemin ve program sunumu töreni Parlamento binası yerine, Avrupa Parlamentosu'nun Genel Kurul Salonunda yapıldı. Sosyal mesafeye dikkat edilerek gerçekleştirilen oturumda konuşan yeni Başbakan De Croo, "Ülkede sadece ekonomik değil, politik olarak da güveni yeniden sağlamak gerekiyor" dedi.

Başbakan De Croo, "Öngörülen sosyal önlemler çerçevesinde en az bin 500 Euro'ya yakın bir emekli maaşı olacak'' dedi. Hükümet programının çevreci hassasiyetine de vurgu yapan De Croo, "Bu anlaşma tarihin en yeşilidir, ekolojiye ve ekonomiye karşı çıkmamalıyız. Her ikisi de güçlendirilmeli" ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul