BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ VAKA! BİR HASTADA, EN ÖLÜMCÜL İKİ KORONA MUTASYONU AYNI ANDA GÖRÜLDÜ

Meksika'da bir hastada koronavirüsün hem Delta hem de mu mutasyonu tespit edildi. Hidalgo eyaletinde görülen vakaya ilişkin açıklama yapan Vali Omar Fayad, vakayı 'Meksika'da şu ana dek eşi benzeri görülmemiş' olarak tanımladı.

BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ VAKA! BİR HASTADA, EN ÖLÜMCÜL İKİ KORONA MUTASYONU AYNI ANDA GÖRÜLDÜ

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs ve mutasyonları ile mücadele devam ederken, Meksika'dan Covid-19 mutasyonlarına ilişkin korkutan bir açıklama geldi.

VALİ DE VAKAYI DOĞRULADI

Ülkenin Hidalgo eyaletinde bir kişide Covid-19'un hem Delta hem de mu mutasyonu tespit edildi. Meksika Epidemiyolojik Referans ve Tanı Enstitüsü tarafından yapılan farklı analizler sonucunda ortaya çıkan çift mutasyon vakası Hidalgo Valisi Omar Fayad tarafından da doğrulandı.

"EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ VAKA"

Vali Fayad sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, söz konusu vakayı "Meksika'da şu ana dek eşi benzeri görülmemiş" olarak nitelendirdi. Vali ayrıca, Hidalgo Eyaleti Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü Meksika Ofisi'nin Covid-19 sorumlusu Jean-Marc Gabastou'nun koordineli olarak derin epidemiyolojik araştırmalar üzerinde çalışmaya başladıklarını açıkladı.

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2021, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1