BORRELL’DEN DİRİLİŞ ÇAĞRISI

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, AB Dış Eylem Servisi'nin resmi genel ağ sitesinden gösterilen birlikte makaleyle ABD'de yaşanmış olan olayların demokratlık yanlıları düşüncesince birlikte diri

BORRELL’DEN DİRİLİŞ ÇAĞRISI

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, AB Dış Eylem Servisi'nin resmi genel ağ sitesinden ortak yazı yayınladı. Borrell makalede, ABD'de yaşanmış bulunan olayların el erki yanlıları düşüncesince ortak diriliş çağrısı olması icap ettiğini tabir etti.

Borrell ABD'nin başkenti Washington DC'deki vakaları beklenmeyen edici yerine nitelendirdiği yazısında yaşanmış bulunan bu gelişmelerin demokrasiler düşüncesince enine boyuna önemsenmesi gerektiğini, bu olayların dünyanın ciharıyek tarafındaki el erki savunucuları düşüncesince ortak ikaz çağrısı olması icap ettiğini belirtti.

Olaylara bağlı yerine enteresan ifadeler kullanan Borrell, “Çarşamba günkü mucize olaylar, Amerikan camiasının dört salname Trump yönetiminden sonraları ne denli dokunca görmüş ve ayrılmış bulunduğunu gösteriyor" yazdı. Bu tavrıyla Biden yönetiminden yana durum göstermiş bulunan Borrell'in toy Amerika yönetimine özellik belirtmek neredeyse bu yazıyı yayınladığı yorumları yapıldı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1