BURNU TIKANINCA HASTANEYE GİTTİ! DOKTORLAR, GÖRDÜKLERİ DİŞ KARŞISINDA ACİL TOPLANTI KARARI ALDI

ABD'de meydana gelen olay, tıp dünyasında büyük şaşkınlığa neden oldu. Burun tıkanıklığı nedeniyle hastaneye giden adamın burnundan diş çıktığı tespit edildi. Acil olarak toplantı kararı alan hekimler, kritik ameliyat sonucu adamın burnundaki dişi çıkardı.

BURNU TIKANINCA HASTANEYE GİTTİ! DOKTORLAR, GÖRDÜKLERİ DİŞ KARŞISINDA ACİL TOPLANTI KARARI ALDI

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletinde meydana gelen olay, tıp literatürüne girdi. Uzun bir süredir burun tıkanıklığı şikayeti yaşayan adam, durumu dayanılmaz hal alınca doktora gitti. Doktorlar, yaptıkları ilk muayenenin ardından adamın burnunda daha önce karşılaşmadıkları bir manzarayla karşılaştı. Çünkü adamın burnundaki tıkanıklığa neden olan şey, orada olmaması gereken dişti.

HEMEN TOPLANTI KARARI ALINDI

Doktorlar, karşılaştıkları bu ilginç durumun ardından ne yapacaklarına karar vermek için acil olarak toplantı kararı aldı. Yapılan görüşmeler ve tetkikler sonucunda adamın hemen ameliyata alınması kararlaştırıldı. New York'taki Mount Sinai Hastanesi'nde gerçekleştirilen ameliyatın ardından 38 yaşındaki adamın burnundaki diş, başarılı şekilde çıkarıldı.

TIP DERGİSİNE KONU OLAN

Tıp dünyasında daha önce eşine çok az rastlandığı belirtilen olay, New England Tıp Dergisi'nde de yayınlandı. Dergideki yazıda, "Hasta bir kaç yıldan bu yana burun tıkanıklığı yaşadığını belirtti ancak daha önce yüz travması ya da başka bir anormallikle karşılaşmadığını anlattı. İlk muayenenin ardından buruna takılan kamera sayesinde, burunda olmaması gereken bir diş parçası tespit edildi. Bu parça başarılı ameliyat sonucu alındı" ifadelerine yer verildi.

Burnu tıkanınca hastaneye gitti! Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı Burnu tıkanınca hastaneye gitti! Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2021, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1