BÜYÜKELÇİ KILIÇ'TAN ABD'Lİ BAŞKAN ADAYI BİDEN'A 'DAĞLIK KARABAĞ' TEPKİSİ

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Kılıç, Dağlık Karabağ konusundaki paylaşımı nedeniyle Demokratların başkan adayı Biden'a tepki gösterdi.

BÜYÜKELÇİ KILIÇ'TAN ABD'Lİ BAŞKAN ADAYI BİDEN'A 'DAĞLIK KARABAĞ' TEPKİSİ
Washington

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Dağlık Karabağ konusundaki sosyal medya paylaşımı nedeniyle eski ABD Başkan Yardımcısı ve Demokratların başkan adayı Joe Biden'a tepki gösterdi.

Büyükelçi Kılıç, Biden'ın paylaşımına cevap verdiği açıklamasını Twitter hesabından yaptı.

Mr VP, it will be fair if you refrained from treating the victim and aggressor on an equal footing and thus asked the Administration to urge Armenia to withdraw from all illegally occupied Azerbaijani territories in accordance with relevant UN Resolutions https://t.co/cOwIMzPmHU

— Serdar KILIÇ (@serdarkilic9) September 30, 2020

Kılıç, açıklamasında, "Sayın Başkan Yardımcısı, eğer kurban ile saldırgana eşit muamelede bulunmaktan sakınmış ve (Donald Trump) yönetiminden, Ermenistan'ı yasa dışı şekilde işgal ettiği tüm Azerbaycan topraklarından ilgili BM kararları doğrultusunda geri çekilmeye teşvik etmesini istemiş olsaydınız bu adil olurdu." ifadelerini kullandı.

Biden, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Trump yönetiminin Dağlık Karabağ bölgesindeki çatışmaların durdurulması için devreye girmesi ve "Türkiye gibi ülkelerin bu çatışmadan uzak tutulmasını sağlaması" gerektiği yönünde ifadeler kullanmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 03:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul