ÇEKYA VE SLOVAKYA COVİD-19 NEDENİYLE OHAL İLAN ETTİ

Çekya ve Slovakya'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında artan vaka sayısı nedeniyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi. Slovakya'da sportif ve kültürel faaliyetler, aile toplantıları, dini törenler yasaklandı. Çekya'da ise vatandaşlara seyahat kısıtlamaları getirilebil

ÇEKYA VE SLOVAKYA COVİD-19 NEDENİYLE OHAL İLAN ETTİ

Çekya ve Slovakya, artan korona virüs vakaları nedeniyle OHAL ilan etti. Çekya'da 5 Ekim Pazartesi gününden itibaren geçerli olmaya başlayacak OHAL kapsamında hükümet gerekli gördüğü hallerde vatandaşların medeni hak ve özgürlüklerinde kısıtlamalara gidebilecek. Yasaya göre en fazla 90 gün sürebilecek OHAL kapsamında hükümet ülke çapında kısmen ya da tamamen seyahat kısıtlaması da getirebilecek.

Korona virüs salgınının başlangıcından bu yana 636 kişinin hayatını kaybettiği Çekya'da, bugünkü vaka sayısı ise bin 965 olarak açıklandı. Eylül ayı başından bu yana hastanede tedavi altına alınan kişi sayısı ve ağır hasta sayılarının önceki aylara oranla 5 kat artması sonucu Çekya Sağlık Bakanı Adam Wojtech, 21 Eylül'de salgınla mücadelede yeni çözümler bulunması amacıyla istifa etmişti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul