CHRİSTCHURCH TERÖR SALDIRISININ KARAR DURUŞMASI DEVAM EDİYOR

Yeni Zelanda'da dün sabah saatlerinde başlayan Christchurch cami saldırısının karar duruşması, mağdurların ve aile yakınlarının çarpıcı yüzleşmeleri ile devam ediyor.

CHRİSTCHURCH TERÖR SALDIRISININ KARAR DURUŞMASI DEVAM EDİYOR

Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde yaşanan cami saldırısının beklenen karar duruşması, olay sırasında yaralanan mağdurların ve saldırı sırasında hayatını kaybedenlerin yakınlarının konuşmaları ile devam ediyor. Mahkemenin 4 gün sürmesi beklenirken, duruşma sırasında 66 mağdurun, katil zanlısı Brenton Harrison Tarrant'a karşı ifadesine yer verilecek.

“Dünyaya asıl teröristin kim olduğunu gösterdin”

Saldırı sırasında camide yaralanan Mirwais Waziri, yaptığı konuşma ile duruşma salonundaki kişiler tarafından alkışlandı. Saldırı sırasında Al Noor camisinde boynundan vurularak yaralanan Mirwais Waziri, katil zanlısına hitaben, “Ben gözlerinde bir utanç ya da pişmanlık görmüyorum. Afganistanlı olduğum için bugüne kadar beni terörist olarak adlandırdılar, bugün bu ismi benden aldın. Bugün sana terörist diyorlar, dünyaya asıl teröristin kim olduğunu gösterdin. Yeni Zelanda insanlarına sesleniyorum, teröristin dini, ırkı ve rengi yoktur. Her dine mensup, her ırktan ve renkten bir insan terörist olabilir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul