CIA DİREKTÖRÜ'NDEN RUSYA İTİRAFI: SAÇLARIM ORADA BEYAZLADI

ABD ile Rusya arasındaki gerilimli ilişki aradan geçen yıllara rağmen devam ediyor. CIA Direktörü William Burns, 2 binli yıllarda ABD'nin eski Moskova Büyükelçisi olarak görev yaptığı Rusya'da stresten saçlarının beyazladığını söyledi.

CIA DİREKTÖRÜ'NDEN RUSYA İTİRAFI: SAÇLARIM ORADA BEYAZLADI

ABD ile Rusya arasındaki gerilim, yıllar geçse de son bulmuyor. Hemen her coğrafyada farklı fikir ayrılıkları yaşayan iki ülke, bugünlerde de Ukrayna nedeniyle gerilim yaşıyor. Ukrayna konusunda Moskova'yı bilgilendirmek üzere görevlendirilen ABD'nin temsilcisi; CIA'in diplomat kökenli Direktörü William Burns olmuştu.

65 yaşındaki Burns, iki ülke arasında yaşanan tarihi gerilime işaret ederken ilginç bir değerlendirmede bulundu. Ülkeleler arasında yaşanan gerilimli ilişkiyi işaret eden Burns, 2005-2008 arasında ABD'nin Moskova Büyükelçisi olarak görev yaptığı süreç boyunca saçlarının beyazladığını söyledi.

"GİZLİ MÜZAKERELERDE SAÇLARIM BEYAZLADI"

CIA Direkötür William Burns Wall Street Journal'a verdiği demeçte, Moskova'da görevde bulunduğu süreç zarfında iki ülke arasındaki gerilim nedeniyle oldukça stresli zamanlar geçirdiğini ifade ederken, saçlarının burada ve İran ile müzakerelerde beyazladığını söyledi.

Burns, saçlarındaki renk değişiminin en önemli sebebinin Rusya olduğunu belirterek "Geri kalanı da İran'la müzakereler sırasında, özellikle de 2013'teki gizli müzakerelerde beyazladı" dedi.

"KARŞILIK VERMEK ÇOK ÖNEMLİ"

ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında gerçekleştirilen zirve öncesinde Beyaz Saray'ın Ukrayna ile ilgili yaptığı açıklamayı da değerlendiren CIA Direktörü Ukrayna'nın sözkonusu olduğunda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hafife alınmaması gerektiğine dikkat çekerek, "Caydırıcılık kadar diplomasi olanağının da güçlü bir karışımıyla karşılık vermek çok önemli" ifadelerini kullandı.

KAYNAK : Haber7

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2021, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1