ÇİN'DE KARANTİNAYA ALINAN KENT SAYISI ARTIYOR

Çin'de dünkü müstevli dalgasının ülkeye yayılması endişesi ile Hebei eyaletinin bazısı yerleşimlerinde dünkü ortaya çıkan olaylar dolayısıyla tedbirler arttırıldı. Shijiazhuang'ın peşi sıra Xingtai ve Dingzhou kentlerinde de bölüt 7 günce karantina zorunluluğu getirild

ÇİN'DE KARANTİNAYA ALINAN KENT SAYISI ARTIYOR

Pekin yönetimi, Hebei eyaletinin kimi yerleşimlerinde toy ortaya çıkan olaylar dolayısıyla ve salgında toy dalganın ülkeye yayılması endişesiyle tahminî 76 milyon sözü geçen Hebei eyaletindeki bölümsel ve mükemmel karantina uygulamalarını genişletiyor. Hebei eyaletine ilişkin Shijiazhuang kentinde akıbet 24 saatte 14 toy vaka, 16 asemptomatik fenomen belirleme edilmiş olduğu bildirildi. Tespit edilen olaylarla yaklaşan temasta bulunmuş olduğu şahısların tamamının karantina dibine alındığı aktarıldı. Böylelikle 2 Ocak'tan beri Hebei eyaletinde belirleme edilen fenomen sayısı 354'e yükseldi. Kentte tamamı metro, otobüs ve göçüm hizmetlerinin durdurulduğu bildirildi.

Shijiazhuang'da 10 milyon 250 binden çok insana nükleik hamız testi yapıldığı, toplamda 354 ferdin testinin fazlalık kâr verdiği bildirildi. 11 binden çok ferdin karantina dibine alındığı şehrin sakinlerine gelecek günlerde müşterek kat elan serbest dirayetli nükleik hamız testi yapılacağı belirtildi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1