ÇİN'DEN SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ KARARI! KARAR VERİLDİ, TÜM SATIŞLAR O TARİHTE DURDURULACAK...

Çin'in Wuhan kentinde patlak veren corona virüsü tüm dünyaya yayıldı. 1 milyona yakın insana sıçrayan virüsün merkez üssü önce Avrupa, sonra ABD oldu. Çin ise virüsü şimdilik yenmiş gibi görünüyor. Ülkede hayat normale dönerken, tedbirler elden bırakılmıyor. Hayvan pazar

ÇİN'DEN SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ KARARI! KARAR VERİLDİ, TÜM SATIŞLAR O TARİHTE DURDURULACAK...

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs (Covid-19) salgının başladığı Çin'in Guangdong bölgesinde yer alan Shenzhen şehrinde, köpek ve kedi eti satışı ve tüketimi 1 Mayıs'ta yasaklanıyor. Alınan yasak kararının ardından kentin kedi ve köpek eti tüketiminin yasak olan Çin'deki ilk kent olacak.

Dünya'da yaklaşık 34 binden fazla kişinin ölümüne sebep olan, ülke ekonomilerini resesyonuna götüren yeni tip koronavirüs Covid-19 salgının ilk ortaya çıktığı Çin'de önemli bir karar alındı.

BBC'de yer alan habere göre, Çinli yetkililerin koronavirüs (Covid-19) salgınının vahşi hayvan eti ile ilişkilendirilmesinin ardından ülkenin Guangdong bölgesinde yer alan Shenzhen şehrinde köpek ve kedi eti satışının yasaklanacağını duyurdu.

Shenzhen şehrinin 1 Mayıs'ta hayata geçecek olan kararın ardından kedi ve köpek satışının tüketimini yasaklanacağı Çin'deki ilk kent olacak. Öte yandan Humane Society International'ın (HSI) kararı takdir ettiği belirtilirken, HSI'a göre, 2019 verilerine göre, Asya genelinde yılda 30 milyon köpek öldürüldüğünü duyurdu.

HASTALIKLARIN ÇOĞU HAYVANDAN İNSANA GEÇİYOR

Sorunun temel noktasının insan ve hayvan teması olduğunun altını çizen bilim insanına göre ise insanlara bulaşan bakterilerin virüs ve parazitli hastalıkların üçte ikisinden fazlası hayvanlardan geliyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı