ÇİN VE JAPONYA’DAN SAĞLIK ALANINDA İŞBİRLİĞİ

Global Health Forum of Boao Forum for Asia tarafından düzenlenen, Yeni bir Devirde Çin-Japonya Sağlık Forumu, 22 Aralık tarihinde düzenledi.

ÇİN VE JAPONYA’DAN SAĞLIK ALANINDA İŞBİRLİĞİ

Global Health Forum of Boao Forum for Asia ve Nippon Global Medical Organization'ın desteklediği Yeni Bir Devirde Çin-Japonya Sağlık Forumu 22 Aralık tarihinde düzenlendi. Daha Sağlıklı İnsanlık, Daha Sağlıklı Dünya temalı forum, Qingdao, Çin ve Tokyo, Japonya'da eşzamanlı olarak düzenlendi. Tartışmalar Çin-Japon dostluğu, yeşil kalkınma, enerji tasarrufu ve çevrenin korunması, tıbbi ve sağlık hizmetleri, yaşlı bakımı ve akıllı ekolojik sağlıklı şehir projesinin ortaklaşa geliştirilmesi gibi konular etrafında gerçekleştirildi. Geniş bir mutabakatın sağlandığı belirtildi.

Foruma, Çin Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı Chen Zhu; Boao Forum for Asia Başkan Yardımcısı Zhou Xiaochuan, Boao Forum for Asia Genel Sekreteri Li Baodong; Global Health Forum Başkanı Margaret Chan Fung Fu-chun; Qingdao hükümeti liderleri, Japonya Liberal Demokrat Parti Genel Sekreteri Toshihiro Nikai ve eski Japon Başbakanı Yasuo Fukuda dahil olmak üzere Çin ve Japonya'dan temsilciler katıldı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul