CUMHURİYETÇİLER BİDEN'IN SEÇİMLERİ KAZANMADIĞINA İNANIYOR

CNN tarafından 3 Ağustos-7 Eylül arasında gerçekleştirilen ankete göre, Cumhuriyetçilerin yüzde 78'i son seçimlerde Biden'ın aslında kazanmadığına, yüzde 54'ü ise Biden'ın kazanmadığına dair sağlam kanıtlar olduğuna inanıyor ABD'de yapılan ankette Amerikan halkının

CUMHURİYETÇİLER BİDEN'IN SEÇİMLERİ KAZANMADIĞINA İNANIYOR

ABD'de yapılan ankette Amerikan halkının çoğu, ülkedeki demokrasinin saldırı altında olduğunu düşündüğünü belirtti.

CNN tarafından 3 Ağustos-7 Eylül arasında gerçekleştirilen ankete göre, Amerikalıların çoğu ülke demokrasisinin saldırı altında olduğunu, tamamına yakını ise ABD demokrasisinin sınandığını düşünüyor.

Ankete katılanların, yarısından fazlası ABD demokrasinin saldırı altında olduğu fikrine katılırken, katılımcıların yüzde 93'ü son seçim döneminde yaşanan gelişmelerden dolayı demokrasinin bir sınavdan geçtiği görüşünü paylaştı. Katılımcıların yüzde 37'si ise demokrasinin tehdit altında olmadığı görüşünde birleşti.

Cumhuriyetçilerin yüzde 75'i demokrasinin saldırı altında olduğu görüşünü benimserken, bu görüşün en çok eski Başkan Donald Trump'ı destekleyenler arasında yaygın olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyetçi seçmen arasında Trump'ın partinin lideri olması gerektiğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 51 olarak tespit edildi ve Trump'ı destekleyenlerin 2020'de yapılan ABD başkanlık seçimlerinde oyların çalındığına inanmayı sürdürdüğü kaydedildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 00:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1