DARBECİ HAFTER VE ESED REJİMİNİ TÜRKİYE KORKUSU BİR ARAYA GETİRDİ!

Darbeci Halide Hafter ve Esad rejimi karşılıklı diplomatik misyon binalarını belirleme ve konsolosluk açma konusunda protokol imzaladı. Şam'da bulunan darbeci Hafter ile Esad rejimi arasına 46 protokol imzalandı. Protokollerin, iki ülke topraklarının egemenliği ve 'başta Türkiye o

DARBECİ HAFTER VE ESED REJİMİNİ TÜRKİYE KORKUSU BİR ARAYA GETİRDİ!

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter tarafından oluşturulan geçici hükümet ve Suriye Beşşar Esed rejimi karşılıklı diplomatik misyon binalarını belirleme ve konsolosluk açma konusunda protokol imzaladı.

Bingazi merkezli 218 TV'nin haberine göre, rejimin dışişleri bakanı Velid Muallim ile Şam'da temaslarda bulunan Hafter hükümeti heyeti arasında bugün yapılan görüşmede, karşılıklı konsolosluk açılmasını da içeren 46 protokol imzalandı.

TÜRKİYE KORKUSU BİR ARAYA GETİRDİ!

Protokollerin, iki ülke topraklarının egemenliği ve "başta Türkiye olmak üzere yabancı ülkelerin operasyonları konusunda koordinasyon ve iş birliğini de içerdiği" kaydedildi.

Hafter'in sözde hükümetinden başbakan yardımcısı Abdurrahman el-Ahiraş, dışişleri ve uluslararası yardımlaşma bakanı Abdulhadi el-Huveyc, savunma bakanı Yunus Ferhan ve istihbarat şefi Mustafa el-Mukaran'dan oluşan heyetin dün akşam Şam'a gittiği belirtilmişti.

Siyasi, güvenlik ve bilgi paylaşımı gibi konuların koordinasyonunun değerlendirileceği ziyarette "Türkiye'nin operasyonları" meselesinin de görüşüleceği bildirilmişti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 22:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı