DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: GÜVENLİK, BALANS VE REFAHI AÇIK AÇIK TEZYİT DAİR EHEMMİYETLİ KARARLAR VERDİK

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye-Pakistan-Azerbaycan ortada nice bölgede ilişkileri ihya sonucu aldıklarını belirterek, "Güvenlik, abra ve refahı bırakmak düşüncesince ehemmiyetli adımlar atmaya değişmeyen verdik." dedi.

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: GÜVENLİK, BALANS VE REFAHI AÇIK AÇIK TEZYİT DAİR EHEMMİYETLİ KARARLAR VERDİK
Ankara

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Pakistan'ın başkenti İslamabad'da planlı Türkiye-Azerbaycan-Pakistan Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın arkası esna planlı kuma matbuat toplantısında konuştu.

Zirvede nice bölgede beraberce düzentileme dair değişmeyen aldıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, "Güvenlik, muvazene ve refahı tasarruf etmek düşüncesince ehemmiyetli adımlar atmaya değişmeyen verdik. Zirve toplantımızın birincisini 2017'de Bakü'de gerçekleştirdik demin esna Türkiye'de. Bugün bu formattaki toplantıları henüz çoğunlukla gerçekleştirmeye değişmeyen verdik. Yani 3-4 sene beklememize icap yok." sanarak konuştu.

Çavuşoğlu, Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'la bitirdikleri müselles görüşmede devletler arası ilişkileri geliştirmenin önemine de değindiklerini belirterek, "Özellikle eriştirme ve erke dalında altyapının geliştirilmesinin ne denli ehemmiyetli olduğu için bahsettik." değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1