DOĞU AKDENİZ'DE GERGİNLİĞİ TIRMANDIRAN YUNANİSTAN'A HALKINDAN TEPKİ! YUNAN HALKI DİYALOG İ

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki hamlelerinden rahatsız olan Yunanistan gerilimi tırmandırmayı sürdürüyor. Yunanistan'ın Meis adasına asker göndermesi ve NATO'nun diyalog çağrısına ilişkin skandal açıklamalarda bulunması ile gerilim iyice tırmandı. Yunanistan'da yapılan bir

DOĞU AKDENİZ'DE GERGİNLİĞİ TIRMANDIRAN YUNANİSTAN'A HALKINDAN TEPKİ! YUNAN HALKI DİYALOG İ

Yunanistan'da yapılan bir kamuoyu araştırması, ülke halkının yüzde 69,8'inin ikili sorunların çözümü için Türkiye ile diyalog kurulmasından yana olduğunu gösterdi.

Atina merkezli "Ta Nea" gazetesi, Yunanistan halkının Türkiye ile yaşanan gerginliğe ilişkin yaptığı kamuoyu araştırmasının sonuçlarını yayımladı.

YUNAN HALKI DİYALOGDAN YANA

Gazetenin Türkiye ile gerginliğin giderilmesi için "diyalog yoluna gidilip gidilmemesi" yönündeki sorusuna, araştırmaya katılanların yüzde 69,8'i "evet, diyaloğa gidilmeli" yanıtını verdi.

Araştırmaya katılanların 63,7'si, Türkiye ile gelecek dönemde "ciddi bir olay yaşanması" ihtimalinin "yüksek veya orta derecede" olduğunu düşünürken, katılımcıların 34,5'i bu ihtimalin "küçük veya hiç olmadığı" yönünde görüş bildirdi.

Yunanistan'ın, Türkiye'ye karşı "askeri imkanlarını kullanması gerekip gerekmediği" sorusuna da araştırmaya katılanların yüzde 49,2'i "kullanmalı veya muhtemelen kullanmalı" cevabını verirken, katılımcıların yüzde 47,1'i ise bu soruyu "hayır veya muhtemelen hayır" şeklinde yanıtladı.

Fransa, Doğu Akdeniz’de kendi tezleriyle çelişiyor Uzman isimden dikkat çeken dolar açıklaması: Doğu Akdeniz’de bir rezerve rastlarsak... İkiyüzlü Fransa! Doğu Akdeniz'deki tutumu kendi tezleriyle çelişiyor

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul