DSÖ'DEN YENİ AÇIKLAMA: DAHA ŞİDDETLİ OLABİLECEK SALGINA KARŞI HAZIRLANMALIYIZ

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyanın gelecekte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından daha da büyük bir salgınla karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) önemli bir uyarı gerçekleştirdi. DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Gh

DSÖ'DEN YENİ AÇIKLAMA: DAHA ŞİDDETLİ OLABİLECEK SALGINA KARŞI HAZIRLANMALIYIZ

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) önemli bir uyarı gerçekleştirdi. DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, DSÖ'nün İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde, video konferans yöntemiyle 2020'nin son basın toplantısını düzenledi.

BİR YIL GEÇTİ

Ghebreyesus, geçen yıl bu hafta DSÖ'nün Vuhan'da yayımlanan bir bülten aracılığıyla şehirde "nedeni bilinmeyen zatürre" vakalarını öğrenmesinden bu yana bir yıl geçtiğini söyledi.

Kovid-19 salgınında örgütün politikalarını savunan Ghebreyesus, "Küresel dayanışma oluşturmak için dünyanın dört bir yanından binlerce muhteşem bilim insanıyla çalıştık. Her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz. Bazen iyi, bazen zorlayıcı, bazen tam anlamıyla şaşırtıcı ama hepsi faydalı." dedi.

Bir yıl boyunca DSÖ basın toplantılarını takip eden gazetecilere teşekkür eden Ghebreyesus, "Hiçbirimiz bir salgını kendi başımıza bitiremeyiz ama bu salgını birlikte bitireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 01:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1