DSÖ'DEN ŞAŞIRTAN CORONA VİRÜS AÇIKLAMASI

Dünya Sağlık Örgütü'nden şaşırtan koronavirüs açıklaması. DSÖ dünyanın boğuştuğu koronovirüs salgınında önemli bir tedbir olan maske kullanımı ile ilgili flaş bir açıklama yaptı. DSÖ Acil Yardımlar Direktörü Michael Ryan: 'Daha ziyade maskenin yanlış bir şekil

DSÖ'DEN ŞAŞIRTAN CORONA VİRÜS AÇIKLAMASI

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ağız koruyucu maskelerin genel kullanımının koronavirüsün yayılmasına karşı verilen mücadeleye bir yararının bulunmadığını bildirdi.

"KENDİNİZ HASTA DEĞİLSENİZ MASKE KULLANMAKTAN KAÇININ"

DSÖ Acil Yardımlar Direktörü Michael Ryan, maske kullanımının bir getirisi olduğuna dair bir işaret bulunmadığını belirterek "daha ziyade maskenin yanlış bir şekilde çıkarılması yoluyla enfekte olunabileceğini ve bu durumda maskenin ek riskler yarattığını" kaydetti. Ryan, "Bu nedenle tavsiyemiz, kendiniz hasta değilseniz maske kullanmaktan kaçınmanız" diye konuştu.

Maske kullanımı koronavirüsle ilgili en tartışmalı konular arasında yer alıyor. Avusturya Pazartesi günü süpermarketlerde alışveriş sırasında maske takma zorunluluğu getirileceğini açıkladı. Çekya da kamusal alanda maske kullanmayı zorunlu hale getirmişti.

Japonya'da ünlü komedyen Ken Shimura corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti Son dakika: Corona virüsü ordulara sıçradı! ABD, İtalya, Yunanistan, NATO hepsi teyakkuzda... Corona virüs aşısı bulundu mu? Corona virüs aşı ve tedavi çalışmalarında son durum nedir? DSÖ korona virüs aşısı için tarih verdi

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 07:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı