DSÖ ÖLÇÜLÜ VE DÜŞÜT GELİRLİ DEVLETLERDE KOVİD-19 AŞILAMALARININ ŞUBATTA BAŞLAYACAĞINI ÖNGÖRÜYOR

Orta ve düşüt gelirli 92 ülkede DSÖ öncülüğündeki ilkah kampanyası için DSÖ Başdanışmanı Aylward, "Şubat ayında bu devletlerde aşılamaya başlayabileceğimize inanıyor ve güveniyoruz." sanarak konuştu.

DSÖ ÖLÇÜLÜ VE DÜŞÜT GELİRLİ DEVLETLERDE KOVİD-19 AŞILAMALARININ ŞUBATTA BAŞLAYACAĞINI ÖNGÖRÜYOR
Cenevre


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ait aradığınız bütün cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini artma ortamlarRAKAMLARLA: Ülke iklim koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosuDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başdanışmanı Bruce Aylward, ceninisakıt ve mutedil gelirli 92 ülkedeki acemi yüz koronavirüs (Kovid-19) aşılamalarının küçük ay ayında başlayacağına inandıklarını söyledi.

DSÖ Başdanışmanı Bruce Aylward, örgütün İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlemiş olduğu matbuat toplantısında, "40'tan çok iklim şu anda Kovid-19'a huzur aşılamaya başladı. Bununla birlikte, şimdiye denli aşılamaların bütün efdal gelirli yahut mutedil gelirli devletlerde yapıldı." bilgisini verdi.

Orta ve ceninisakıt gelirli 92 ülkede DSÖ öncülüğündeki ilkah kampanyası huzur Aylward, "Şubat ayında bu devletlerde aşılamaya başlayabileceğimize inanıyor ve güveniyoruz." sanarak konuştu.

Fakir devletlerde aşı çalışmalarının birlikte an önce başlaması düşüncesince aşı üreticisi şirketlerle iş donanmasına gerekseme duyduklarını vurgulayan Aylward, başkaca finansal teşrikimesai ve desteğe yoksulluk duyduklarını belirtti.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1