ENDONEZYA’DA DÜŞEN YOLCU UÇAĞININ MOTORUNUN DENİZE ÇAKILANA SİNCAP ÇALIŞMIŞ OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Endonezya’da denize düşen yolcu uçağının motorunun, denize çakılana sincap çalışmış olduğu sanılıyor.

ENDONEZYA’DA DÜŞEN YOLCU UÇAĞININ MOTORUNUN DENİZE ÇAKILANA SİNCAP ÇALIŞMIŞ OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR
Ankara

Ulusal Ulaştırma Güvenlik Komitesinden (KNKT) meydana getirilen açıklamada, sevkitabii verilerine göre, başşehir Cakarta’dan havalandıktan çelimsiz müddet sonradan düşen yolcu uçağında havadayken rastgele ortak patlama yaşanmadığı belirtildi.

Yerel saatle 14.36’da havalanan uçağın, 10 bin 900 fite ulaştıktan sonradan 14.40’da alçalmaya başladığı anlatım edilen açıklamada, uçağın 250 fitteyken de hala işlevsel adına bilim aktarma edebildiği tabir edildi.

Bu kapsamda, eldeki verilerden, havadayken rastgele ortak patlama yaşanmadığı ve uçak denize çarpana kadar motorunun hala çalışmış olduğu değerlendirildi.

Öte taraftan alanda bitmeme fail kontrol çalışmalarında noktayı belirleme edilen karakutuya hâlâ ulaşılamasa da iyileşen iklim şartları sebebiyle enkazdan çağ çıkartılması bekleniyor.

Ulaştırma Bakanı Budi Karya Sumadi, kalkıştan kestirmece 5 dakika sonradan iletişimin kesildiği ve zarfında 12 nefis mürettebat ile 50 yolcunun bulunmuş olduğu "SJ182" kere mahdut yolcu uçağının başşehir Cakarta'nın yıldız açıklarındaki Laki ve Lancang Adası arasındaki noktaya düştüğünü açıklamıştı.

Küresel uçuşları izlem fail Flightradar24'ün toplumsal iletişim araçları hesabından meydana getirilen açıklamada, uçağın kalkıştan 4 dakika sonradan kestirmece 11 bin fite çıktığı, arkası sıra 1 dakikadan çelimsiz müddette 250 fite düşmüş olduğu ve iklim gidiş geliş kontrolü merkeziyle irtibatının kesildiği belirtilmişti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1