FACEBOOK'TAN MÜSLÜMANLARA SANSÜR! SKANDAL ORTAYA ÇIKTI! ZULMÜN SANAL ORTAĞI...

Facebook'un adı son yıllarda skandallarla anılıyor. Bilindiği üzere Facebook, Cambridge Analytica skandalıyla tarihinin en kötü dönemlerinden birini yaşadı. Bununla birlikte ABD Başkanı Donald Trump şiddet içerikli bir paylaşım yapmış ve bu paylaşım Facebook tarafından silinm

FACEBOOK'TAN MÜSLÜMANLARA SANSÜR! SKANDAL ORTAYA ÇIKTI! ZULMÜN SANAL ORTAĞI...

Sosyal medya devi Facebook'un müslüman kullanıcıların içeriklerine sansür uyguladığı ortaya çıktı. Rapora göre sosyal medya devi başta Filistinli, Keşmirli ve Rohingyalı müslümanlar olmak üzere birçok zulüm gören toplumun kendilerine yönelik şiddeti paylaşmasına sansür uyguladı. Öte yandan bu toplumlara karşı kin ve nefret içeren paylaşımların herhangi bir engelle de karşılaşmaması dikkat çekti. Uzmanlar bu yasakların altında ticari ve politik ilişkiler yattığına vurgu yaptı.

Facebook daha önce de benzer bir tavra imza atmış, Hint ve İsrailli askerlerin Filistinli ve Keşmirlilere uyguladığı şiddetin görüntülerinin yer aldığı hesapları askıya almıştı. Filistinli ve Keşmirli insan hakları aktivistleri, bu hesapların kalıcı olarak silinmesi veya askıya alınması konusunda uzun zamandır şikayetçi.

Facebook, müslümanlara yönelik içerikleri sansürlüyor! | Video

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul