FAS’IN TETOUAN KENTİ KARANTİNADA

Fas'ın Tetouan kentinde son 24 saatte korona virüs vak'asının oldukça yüksek açıklanmasının ardından kent genelinde kısmı karantina ilan edildi.

FAS’IN TETOUAN KENTİ KARANTİNADA

Fas'ın kuzeyinde bulunan Tetouan kentindeki korona virüs vak'alarında artış görüldü. Yerel yetkililerin yaptığı açıklamada, son 24 saat içinde Fas'ın Tangier-Tetouan-Al Hoceima bölgesinde 202 yeni korona virüs vak'ası kaydedilirken, yalnızca Tetouan kentinde 71 vak'an görülmesi dikkat çekti. Vak'a sayılarının açıklanmasının ardından kentte var olan korona virüs tedbirlerinin artırılması kararı verildi.

Dün akşamdan itibaren başlayan kısmı karantina kapsamında kentte sokak çıkma yasağı yerel saatle 22:00 - 05:00 arasında uygulanacak. Kafeler, restoranlar, mağazalar ve büyük alışveriş merkezleri kapalı olacak. Kuaför ve spor salonlarının kapasitesinin sınırlandırılmasıyla beraber, toplanmalar yasaklandı. Kentin giriş ve çıkışlar polis tarafından kontrol edilecek. Kentte korona virüs denetimleri için yüzlerce polis görevlendirildi. Buna paralel olarak yerel yetkilikler, korona virüsü ile ilgili farkındalığı artırmak için bilinçlendirme kampanyalarını yoğunlaştırılacak.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1