FAŞİST WİLDERS’A TOKAT GİBİ CEVAPLAR

Hollandalı ırkçı Geert Wilders’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan çirkin saldırısına tepki yağdı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Avrupa’nın ezik ırkçıları yine kendini gösterdi” derken AK Parti Sözcüsü Çelik de “Bu faşistlerle mücadele etmek insanlık g

FAŞİST WİLDERS’A TOKAT GİBİ CEVAPLAR
Türkiye ve İslam düşmanlığı ile bilinen Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin Başkanı Geert Wilders bir skandala daha imza attı. Twitter'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmedildiği bir karikatüre yazdığı ifadelere tepki yağdı. Wilders, son skandal paylaşımı ile faşistliğini bir kez daha ortaya koydu. Türkiye'den Wilders'e tepki gecikmedi. İşte skandal paylaşıma tepkiler:
CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY: Kurumsallaşmış İslam karşıtlığından beslenen ve tüm politikasını 'Erdoğan düşmanlığı' üzerine kurgulayan bu kişilerin Avrupa'da karar alma mekanizmalarında bulunması utanç vericidir. Avrupa değerleri bu utanca daha fazla ortak olmamalı, bunları hücrelerinden söküp atmalıdır.
DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: Gerçekleri yüzlerine söyleyince Avrupa'nın ezik ırkçıları yine kendini gösterdi. İslam ve yabancı düşmanlığından prim yapmaya çalışıyor. Avrupa'nın faşist zihniyetli şımarık politikacılarına artık 'dur' demenin zamanı gelmiştir.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK: Bu ahlaksız faşistlerle mücadele etmek insanlık görevidir. Bunlar ne diyorsa, insanlık tam zıddındadır. Çünkü bunlar insanlık adına mücadele eden herkese düşmandırlar. Geert Wilders gibi faşistler Cumhurbaşkanımıza saldırırken niyetleri Suriye'de, Libya'da mazlumların kanını dökmektir ve Avrupa'da Hitler'in Yahudilere yaptığı zalimliği Müslümanlara yapmaktır. Cumhurbaşkanımız işte bu faşizme geçit vermiyor. Bu faşistlerle mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi insanlık adına yükselteceğiz. Cumhurbaşkanımızın bu faşistlere geçit vermeyen mücadelesi, insanlık düşmanlarıyla mücadeledir.
CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANI FAHRETTİN ALTUN: Avrupa Müslümanlar için giderek daha tehlikeli bir yere dönüşüyor. Saldırgan karikatürler, ayrımcılık ve cami baskınlarıyla bezeli sistematik zorbalık ifade özgürlüğü meselesi değil. Bugün Avrupa popüler kültüründe Müslümanlarla ilgili gördüğümüz her şey, 1920'lerde Avrupa Yahudilerinin şeytanlaştırılmasına ürkütücü biçimde benziyor.
AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ: Avrupa siyasetinin yüzkarası, şeref ve haysiyet yoksunu, İslam ve insanlık düşmanı Geert Wilders'a Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı sarfettiği saldırgan ifadelerini kendisine iade ediyoruz.
AK PARTİ GRUP BAŞKANI NACİ BOSTANCI: Geert Wilders, kendi kirli dilinin mahpusu. İnsanlığın yüz karası.
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MEHMET MUŞ: Bu faşist Hollandalıya Avrupa'nın değerlerini boşuna hatırlatmayın. Çünkü artık ortada bir Avrupa değeri yok. Avrupa'yı yöneten zihniyet bu ırkçı adamla aynı kafada.
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ BÜLENT TURAN: Avrupa, kendini bilmeyen, sorumsuz, dengesiz Geert Wilders gibi sözde liderlerden dolayı büyük bir sınavda. Güçlü olmak zorundayız. Terörizmi büyütmek isteyenlere inat insanlık kazanmalı." ANKARA

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 07:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1