FBI: KONGRE VAKALARI KAPSAMINDA ŞU ANNE DENLİ 160 SORUN AÇILDI

FBI yetkilileri kabilinden meydana getirilen açıklamaya göre, güzeşte hafta ABD Kongresinde yaşanmış olan hadiseler kapsamında şu anne derece 160 isim üzerine sorun açıldı.

FBI: KONGRE VAKALARI KAPSAMINDA ŞU ANNE DENLİ 160 SORUN AÇILDI
Washington

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Washington Ofisi Direktör Yardımcısı Steven D'Antuono, sabık hafta ABD Kongresinde yaşanmış olan hadiseler kapsamında 160 ad üzerine sorun açıldığını ve bu sayının ehemmiyetli seviyede artacağını açıkladı.

D'Antuono, Washington Bölge Mahkemesi Başsavcı Vekili Michael Sherwin ile 6 Ocak'taki Kongre vakalarına bağlı eş matbuat toplantısı düzenledi.

FBI'ın 6 Ocak öncesinde birtakım şahısların hız vakalarına illet iktisap etmek kıl payı Washington'a geldiğine bağlı salık aldıklarını ve bu mevzuda ait makamlar uyardıklarını anlatım fail D'Antuono, bu kişilerden bazılarının Washington'a gelmelerinin önlendiğini bildirdi.

Olaylara karışanların FBI'ya konfirmasyon olması çağrısında mevcut D'Antuono, "Washington'dan ayrılmışsanız caba Kongrede töhmet faaliyetlerine dağılmış iseniz domestik birimlerimiz kapınızı çalacaktır." dedi.

FBI'ın Washington Ofisinin şu anne denli 160 ad üzerine sorun dosyası açtığını tamlayan D'Antuono, "Bu şu anda buzdağının hasıl ucu. Birimlerimiz şu anne denli incelenmek kıl payı 100 binden aşkın sayısal iletişim araçları içinde ne olduğu toplamış durumda." sanarak konuştu.

Sherwin ise bu sürecin bitmeme edeceğini ve yüzlerce sorun açılacağını belirterek, bu sürecin FBI ve Adalet Bakanlığı tarihinde yepyeni kapsamda müşterek proses olacağına aksan yaptı.

Kongrede dü el inşası patlayıcı aygıt bulduklarını anlatım fail Sherwin, "Bunlar asıl cihazlardı. İçinde patlayıcılar vardı. Zamanlayıcıları vardı. Neden patlamadıklarını bilmiyoruz. Bunu soruşturuyoruz. Bomba imha ekiplerinin desteğiyle Kongre polisi kabilinden atıl duruma getirildi. Elbetteki bu cihazlar inceleniyor." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 02:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul