FİTCH: BİDEN YÖNETİMİNİN YÖNTEM ÖNCELİĞİ HÜKÜMETİN SALGINA MÜDAHALESİNİ BESLEMEK OLACAKTIR

Kredi derecelendirme kuruluşundan meydana getirilen açıklamada, Biden yönetiminin levent boylu vadede dü partiden de dayanak noktası alabilecek politikalar izlemesinin beklendiği belirtildi.

FİTCH: BİDEN YÖNETİMİNİN YÖNTEM ÖNCELİĞİ HÜKÜMETİN SALGINA MÜDAHALESİNİ BESLEMEK OLACAKTIR
Washington

Uluslararası emniyet derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Amerika Başkanlığına seçilen Joe Biden'ın yönetiminde çabuk siyasa önceliğinin federal hükümetin toy insan koronavirüs (Kovid-19) salgınına ve bunun konuşu sonuçlarına müteveccih müdahalesini sübvanse etmek olacağını bildirdi.

Kredi derecelendirme kuruluşundan meydana getirilen açıklamada, Biden yönetiminin levent boylu vadede dü partiden de dayanaklık etmek alabilecek politikalar izlemesinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada, "Biden yönetiminin çabuk siyasa önceliği federal hükümetin salgına ve bunun konuşu sonuçlarına müdahalesini sübvanse etmek olacaktır." değerlendirmesinde bulunuldu.

Kongre ve Temsilciler Meclisinin Demokratların kontrolünde olmasının Kabinenin onaylanmasına ve ehemmiyetli federal kurumlara meydana getirilen atamaların hızlandırılmasına asistan olabileceği dökme açıklamada, toy yönetimin güzeşte sene açıklık ayında geçirilen bulunan dayanaklık etmek paketine ek adına 700-800 bilyon dolarlık arttırma birlikte paket arayışına girmesinin beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, bahis konusu paketin aracısız akçe katkısı ve başıboşluk yardımlarının uzatılması kadar önlemleri içerebileceği belirtildi.

İki partinin teşrikimesai düşüncesince fırsatlar olabileceğine dikat çekilen açıklamada, aut politikada ise Biden yönetiminin anadan görme ittifakları baştan mensur etmesinin ve Çin bağlamı haricinde siper tecim önlemlerinin önemini azaltmaya evleviyet vermesinin beklendiği anlatım edildi.

Açıklamada, Biden'ın iç politikada ise Trump devri politikaları aksine çevirmeye müteveccih kararlar alabileceği aktartıldı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1