FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON, LİBYA BAŞBAKANI SERRAC'I PARİS'E DAVET ETTİ

Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan Paris'i ziyaret daveti aldı. Başkanlık Konseyi Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Fransa'nın Trablus Büyükelçisi Beatrice Le Fraper Başbakan Serrac'ı telefonla aradı. Görüşmede Libya'd

FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON, LİBYA BAŞBAKANI SERRAC'I PARİS'E DAVET ETTİ

Başkanlık Konseyi Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Fransa'nın Trablus Büyükelçisi Beatrice Le Fraper Başbakan Serrac'ı telefonla aradı. Görüşmede Libya'daki gelişmeler ve iki ülke arasındaki ilişkiler ele alındı.

Büyükelçi Le Fraper telefon görüşmesinde, ülkesinin uluslararası meşruiyete sahip hükümet ile Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisi (TM) arasındaki son ateşkes girişimini desteklediğini belirtti.

Le Fraper ayrıca Macron'un Serrac'a en kısa zamanda Fransa'yı ziyaret davetini de iletti.

- LİBYA'DA TARAFLARIN ATEŞKES ÇAĞRISI

Libya Başbakanı Serrac, cuma günü "milli ve siyasi sorumluluğunun, ülke ve bölgenin içinde bulunduğu durumun ve salgın şartlarının gereği olarak ülkedeki tüm askeri güçlere derhal ateşkes yapılması ve askeri operasyonların durdurulması talimatı" vermişti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2020, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1