FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON LÜBNAN'DA PROTESTO EDİLDİ

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Lübnan'da 4 Ağustos'ta meydana gelen büyük patlamanın ardından bugün ikinci kez ülkeyi ziyaret etti. Havalimanından Arap dünyasının divası olarak nitelendirilen Lübnanlı sanatçı Feyruz'un evine geçen Fransa Cumhurbaşkanı, burada protesto gösteri

FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON LÜBNAN'DA PROTESTO EDİLDİ

Lübnan'a bir ayda ikinci kez giden Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ülkede şok yaşadı. Macron, Lübnan'da protesto edildi.

Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta 2 bin 750 ton amonyum nitratın infilak etmesiyle yaşanan felaketin ardından Lübnan'a ikinci ziyaretini gerçekleştiren Macron, başkent Beyrut'taki Uluslararası Refik Hariri Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Mişel Avn tarafından karşılandı.

İNSANİ YARDIMLARI TEYİT ETMEK ÜZERE GELDİ

Macron, burada basına yaptığı açıklamada, patlamanın ardından Lübnan için toplanan insani yardımları teyit etmek üzere ülkeye geldiğini belirtti.

MACRON HÜKÜMETİN KURULACAĞINDAN EMİN

Söz konusu patlamanın ardından istifa eden hükümetin yerine kurulacak yeni kabineye de değinen Macron, Lübnan'ı kurtaracak ve yolsuzlukla mücadelenin yanı sıra reformları hayata geçirecek bir hükümetin kurulacağından emin olduğunu dile getirdi. Macron ayrıca, Lübnan Devleti'nin 100. kuruluş yıl dönümü ve genel durumu değerlendirmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdiğini ifade etti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 01:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul