FRANSA’DA ŞOKE EDEN ÇOCUK İSTİSMARI RAPORU: HER GÜN 49 ÇOCUK...

Fransa'da geçtiğimiz günlerde yüz binlerce çocuğun kiliselerde istismara uğradığının ortaya çıkması, tüm dünyanın gündemine oturmuştu. Çocuk istismarı skandalı devam ederken, yeni yayınlanan veriler ülkedeki durumun ciddiyetini ortaya koydu. Fransa'da bu yıl polise ve jand

FRANSA’DA ŞOKE EDEN ÇOCUK İSTİSMARI RAPORU: HER GÜN 49 ÇOCUK...

Fransa'da bu yıl polise ve jandarmaya her gün 49 çocuğun cinsel istismara uğradığına ve 68 çocuğun cinsel saldırı veya tacize maruza kaldığına ilişkin ihbar yapıldı. RTL radyosunun özel haberinde, radyonun, başkent Paris'in banliyölerinden Rosny-sous-Bois'daki bir jandarma eğitim merkezinde 2 hafta boyunca polisin ve jandarmanın cinsel saldırı mağduru çocukların ifadesini almasını takip ettiğini ve ifade alınırken belirli bir protokol uygulandığı belirtildi.

KİLİSE RAPORU KORKUNÇ GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARMIŞTI

Çocukların psikolojisine uygun, onları korkutmayacak ve tüm detayların öğrenilebileceği soruların seçildiği ifade edilen haberde, bu merkezde her yıl 200'den fazla jandarmaya, çocuk mağdurların ifadelerini alabilmek için eğitim verildiği aktarıldı.

Haberde, bu yıl polise ve jandarmaya her gün 49 çocuğun cinsel istismara, 68 çocuğun ise cinsel saldırı ve tacize maruza kaldığına ilişkin ihbar yapıldığı kaydedildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1