FRANSA'DAN SON DAKİKA HABERİ! PARİS’TE SAHTE NEGATİF KORONA TEST SONUCU SATAN ŞEBEKE ÇÖKERTİLDİ

Fransa'dan şoke eden son dakika haberi! Fransa’nın başkenti Paris'teki Uluslararası Roissy-Charles-de-Gaulle Havalimanı'nda yolculara para karşılığı sahte Covid-19 negatif test sonucu belgesi satan şebeke çökertildi. İşte bu şaşkına çeviren haberin detayları... Dünyayı kas

FRANSA'DAN SON DAKİKA HABERİ! PARİS’TE SAHTE NEGATİF KORONA TEST SONUCU SATAN ŞEBEKE ÇÖKERTİLDİ

Dünyayı kasıp kavuran korona virüsle ilgili son dakika bilgileri gelmeye devame derken Fransa'dan şoka uğratan bir haber geldi. Fransa'da havayolu ile yurtdışına çıkacak olan yolculara sahte Covid-19 test sonucu satan çete yapılan operasyon ile çökertildi. Fransız basınında yer alan haberlere göre, gümrük ve havaalanı polisinin ortaklaşa yaptığı operasyon sonucu başkent Paris'teki Uluslararası Roissy-Charles-de-Gaulle Havalimanı'nda yurtdışına gidecek olan yolculara sahte Covid-19 negatif test sonucu belgesi satan 7 kişi yakalandığı belirtildi. Olayı ortaya çıkaran yetkililer, yakalanan şebekenin sahte testleri 150 ile 300 Euro karşılığında bazı yolculara sattıklarını kabul ettikleri belirtildi.

Bobigny Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, sahte test satma olayına karışanların 29 ile 52 yaşları arasında oldukları belirtildi. Savcılık, yakalanan şebekenin 7 üyesinden birinin kadın olduğunu açıklarken, şebekenin aylardır düzenledikleri sahte Covid-19 negatif test sonuçlarını havalimanında el altından sattığı kaydedildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1