FRANSA'NIN DOĞU AKDENİZ HAZIMSIZLIĞI! FRANSA, TÜRKİYE KARŞITI HAMLELERİNE YENİSİNİ EKLEDİ!

Fransa, Türkiye'nin Doğu Akdeniz hamlelerinin karşısında ne yapacağını şaşırdı. Doğu Akdeniz'de etki alanını genişletmek isteyen Fransa, bulduğu her fırsatta Yunanistan, GKRY, İsrail ve Mısır'ı Türkiye'ye karşı kullanmaktan vazgeçmiyor. Türkiye'nin Libya ile imzaladı

FRANSA'NIN DOĞU AKDENİZ HAZIMSIZLIĞI! FRANSA, TÜRKİYE KARŞITI HAMLELERİNE YENİSİNİ EKLEDİ!

Akdeniz'de karşıtı hamlelerine bir yenisini daha ekledi. Paris, ülkenin tek uçak gemisi Charles de Gaulle'ün 'e gönderildiğini duyurdu. Rafale savaş jetleri, füzeler ve denizaltılara karşı kullanılan mühimmatlarla yüklü geminin Toulon Limanı'ndan 'savaşa hazır' durumda yola çıktığı belirtildi. Akdeniz'de kaybettiği etki alanını genişletmek amacıyla bölgeyi kaosa sürükleyen Fransa, önündeki en büyük engel olan Türkiye'yi bertaraf etmek için , İsrail ve Rum Yönetimi'ni kullanıyor.

LİBYA'DA KAOSUN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ

2011 yılında NATO'yu oldu-bitti ile müdahaleye zorlayarak Libya'da kaosun fitilini ateşleyen ve Mısır'da darbeci Sisi'ye destek veren Fransa, Akdeniz'e en uzun kıyı sınırı olan (1492 kilometre) Türkiye'yi kara sınırlarına hapsetmek için ardı ardına hamleler yapıyor. Emmanuel Macron yönetimindeki ülke, Rumların Mısır ve Lübnan'la imzaladığı hukuksuz deniz anlaşmalarını destekliyor. Fransa, Nicolas Sarkozy döneminde de Güney Kıbrıs ile savunma anlaşmaları imzalamıştı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul