FRANSIZ MEDYASI HADDİNİ AŞTI: ŞİMDİ DE PKK VE ESAD'IN YALANINA SIĞINDILAR

Doğu Akdeniz ve Libya'da istediğini elde edemeyen Fransa, Türkiye'ye karşı saldırgan tavrını sürdürüyor. Macron'un skandal sözleri ile Türkiye karşıtlığı iyice gözler önüne serilen Fransa'nın medyası haddini iyice aştı. Bu kez de PKK ve Esad yalanına sığındılar. Tü

FRANSIZ MEDYASI HADDİNİ AŞTI: ŞİMDİ DE PKK VE ESAD'IN YALANINA SIĞINDILAR

Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyinde, bölgedeki sivillerin yaşam hakkını savunmak için yürüttüğü destek devam ediyor.

Milyonlarca Suriyeliyi katlederek yerinden eden Esad rejimi ve terör unsurlarına karşı mücadele eden Türkiye, güvenli bölge oluşturma ve koruma çabalarına da ara vermiyor.

KENDİ GEÇMİŞİNİ UNUTAN FRANSA'DAN KÜSTAH İFADELER

Elini taşın altına koyarak bölgede işlenen insanlık suçlarına karşı sesini yükselten Türkiye'nin tavrı, bölgede çıkar çatışması içinde olan devletler tarafından başka türlü yansıtılmaya çalışılıyor.

Türkiye karşıtı yayın politikasıyla bilinen Fransız Le Monde gazetesi, manşete taşıdığı bir analizde Türkiye'nin bölgede "suç" işlediğini iddia etti.

YALANA SIĞINDILAR

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve Esad rejiminin sivillere yönelik cinayet, işkence, tecavüz gibi savaş ve insanlık suçları işlediğine dair kanıtlar bulunduğunu ilan eden BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu'nun raporunu çarpıtan Fransız gazete, Türkiye'ye yönelik ağır suçlamalarda bulundu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul