GEORGE FLOYD'U ÖLDÜRMEKTEN SUÇLU BULUNAN DEREK CHAUVİN YENİDEN YARGILAMA TALEP ETTİ

ABD'de siyahi George Floyd'u öldürmekten suçlu bulunan eski polis Derek Chauvin, 'adil yargılanmadığını' savunarak yeniden yargılama talebinde bulundu. Chauvin'in yargılandığı davada jürilerden birinin, medyaya yansıyan fotoğrafında 'Black Lives Matter&

GEORGE FLOYD'U ÖLDÜRMEKTEN SUÇLU BULUNAN DEREK CHAUVİN YENİDEN YARGILAMA TALEP ETTİ

ABD'de siyahi George Floyd'u öldürmekten suçlu bulunan eski polis Derek Chauvin, "adil yargılanmadığını" savunarak yeniden yargılama talebinde bulundu.

Chauvin'in avukatı Eric Nelson, müvekkilinin yeniden yargılanması için mahkemeye başvuruda bulundu.

Lenson, Chauvin'in "adil yargılanmadığı, savcılığının ve jürinin görevini kötüye kullandığı, duruşma esnasında hatalar yapıldığı ve hukuka aykırı bir karar verildiği" gerekçeleriyle müvekkilinin yeniden yargılanmasını talep etti.

Chauvin'in yargılandığı davada jürilerden birinin, medyaya yansıyan fotoğrafında "Black Lives Matter" (Siyahların Hayatı Değerlidir) yazılı şapka takması, bu kişinin jüri olarak tarafsız olup olmadığı tartışmalarına neden olmuştu.

Chauvin davasındaki 12 jüriden biri olan 31 yaşındaki Brandon Mitchell'ın, üzerinde "Dizinizi boynumuzdan çekin" yazılı tişört giydiği ve "Siyahların Hayatı Değerlidir" yazılı şapka taktığı fotoğrafının ardından hukukçular arasında tarafsızlık tartışması başlamıştı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 05:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1